Stránky Penzionu Mahler v obci Kaliště
Menu
Kalendář
Listopad 2018
Po Út St Čt So Ne
« Čer    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Hudební večer v Mahlerově domě – pěvecký koncert sopranistky Zuzany KOHOUTOVÉ za doprovodu maďarské klavíristky Gabrielly GYÖKÉR – 1. dubna 2017 (sobota) / 18:00 hodin

Pěvecký koncert s názvem Hudební večer v Mahlerově domě – sopranistka Zuzana KOHOUTOVÁ za doprovodu maďarské klavíristky Gabrielly GYÖKÉR. Koncertní vystoupení ve kterém v první části programu zazní písně Gustava Mahlera z let 1901 a 1902. V další části zazní písně od těchto autorů : Alban Berg, Alexander Albrecht, Béla Bartók, László Lajtha, Zoltán Kodály a Antonín Dvořák. Předprodej vstupenek: Info Humpolec, hospůdka U Mahlera, nebo přes mail kutisjiri@seznam.cz. Více info: www.mahler-penzion.cz, 602 109 897.

Zuzana Kohoutová

Sopranistka Zuzana Kohoutová započala své hudební vzdělání pod vedením Antonia Carangela ve Vídni, následně krátce studovala na Akademii múzických umění v Praze, avšak převážnou většinu svého pěveckého vzdělání získala na Akademii Franze Liszta v Budapešti v pěvecké třídě legendární sopranistky, prof. em. Évy Marton, kde nyní dokončuje svá studia (Opera Master). V současné době též spolupracuje s Miklósem Spányiim, specialistou v oblasti staré hudby. Zuzana Kohoutová se zúčastnila řady mistrovských pěveckých kurzů: např. Nancy Argenta, Ingrid Attrot, Malcolm Bilson, Julia Hamari, Michael Chance aj. V létě 2015 získala stipendium Richarda Wagnera – Bayreuther Festspiele. Představila se jako sólistka v rámci rozsáhlého händlovského projektu, který vedl významný maďarský dirigent György Vashegyi a pod jeho taktovkou vystoupila i v Mozartově Kouzelné flétně. V poslední době se budapešťskému publiku představila v roli Heleny v Brittnově opeře Sen noci svatojánské pod vedením anglického dirigenta Dominica Wheelera. Zuzana Kohoutová se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí, vystoupila po boku řady významných sólistů a její pěvecké kvality byly kladně ohodnoceny i odbornou kritikou.

Maďarská klavíristka Gabriella Gyökér

Studovala na Akademii Franze Liszta v Budapešti ve třídě M. Bächera a P. Nagye. Její kariéra byla poté úzce spjata s tímto institutem – nejprve se stala klavírní korepetitorkou a pedagožkou na smyčcovém oddělení a později přešla do oddělení pěveckého, kde působí dodnes. Gabriella Gyökér se také věnuje koncertní činnosti v Maďarsku i zahraničí (Washington, New York, Paříž, Londýn, Brusel, Salzburk atd.). Po několik let spolupracovala např. se slavným houslistou Dénesem Zsigmondym (Německo). Byla též umělecky aktivní v opeře v Káhiře. Gabriella Gyökér v současnosti spolupracuje jako klavíristka s významnými pěveckými pedagogy, jako je prof. em. Éva Marton, pro kterou od roku 2006 pracuje coby její hlavní klavírní doprovod na Akademii Franze Liszta v Budapešti nebo Nicholas Clapton (profesor na Royal Academy of Music v Londýně).